My Favorite Movies
| kellyg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 2 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 3 |
All Dogs Go To Heaven 1989, G) |
|
| 4 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Robin Hood 1973, G) |
|
| 10 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 12 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |












