My Favorite Movies
| kellybuffyfan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 3 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 4 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 11 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 14 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 15 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 16 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13)
I loved this movie. Jack is still the best in the whole show, Johnny Depp still rules after all this time! I hope that they can be convinced to do another one, i would just like to know how they could tie it all up together and if they would all be able to come back to do another one. Yet another number 1 for them all! WELL DONE! |
|
| 18 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 19 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Blood and Chocolate 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Twilight 2008, PG-13) |





















