My Favorite Movies


  kellybraga12's Rating My Rating
1
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
great movie
2
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo!
fantastic display of Naruto!!!
3
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
great movie
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
it was kool
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
nice movie but it could use a little more work
6
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
the best inuyasha movie ever
7
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
funny movie i recemend this movie to everyone
8
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
it was okay
9
Bad News Bears 2005,  PG-13)
Bad News Bears
hilarious movie
10
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
Garfield: A Tail of Two Kitties
i saw #1 and loved it so i bet the second one is going to be better
11
Ranma 1/2: Kessen Tôgenkyô! Hanayome o torimodose!! (Nihao My Concubine) 1994,  Unrated)
Ranma 1/2: Kessen Tôgenkyô! Hanayome o torimodose!! (Nihao My Concubine)
i love ranma 1/2
12
Ranma 1/2: Chûgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitô hen (Big Trouble in Nekonron, China) 1991,  Unrated)
Ranma 1/2: Chûgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitô hen (Big Trouble in Nekonron, China)
i love ranma 1/2
13
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report 1994,  PG-13)
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report
amazing movie it deserves 5 stars to me
14
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
fucking hilarious
15
Going Overboard 1989,  R)
Going Overboard
fucking hilarious
16
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
Beavis and Butt-Head Do America
the funniest movie ever
17
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
has an amazing story to it
18
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
hilarious
19
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
great graphics
20
Secondhand Lions 2003,  PG)
Secondhand Lions
very violent
21
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
the funniest movie i have ever seen
22
TMNT 2007,  PG)
TMNT
it kicks ass
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
its graphics are kool
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
not as good as 1 and 3 but still a pretty damn good movie
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
first pirate movie i ever saw
26
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
this was a great movie and i recommend it to anyone
27
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
good movie
28
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
this movie kicked ass in comedy
29
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
one of the funniest movies i have ever seen
30
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
another one of the funniest movies i have ever seen
31
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
i have this movie because it kicked ass in the cinema
32
Click 2006,  PG-13)
33
Doug's First Movie 1999,  G)
34
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
35
Pokémon 4Ever 2002,  G)
36
Pokemon Heroes 2003,  G)
37
Pokemon - The Movie 2000 2000,  G)
38
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
39
Pokemon - Jirachi Wish Maker 2004,  Unrated)
40
Pokemon - Destiny Deoxys 2005,  Unrated)
41
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
42
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew 2006,  Unrated)
43
Pokemon Ranger and the Temple of the Sea 2006,  Unrated)
44
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
45
Interview with the Vampire 1994,  R)
46
Conan the Barbarian 1982,  R)
47
Conan the Destroyer 1984,  PG)
48
Garfield - The Movie 2004,  PG)
49
Balls of Fury 2007,  PG-13)
Balls of Fury
i want to see this movie because my friends says its hilarious
50
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
51
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
52
Forrest Gump 1994,  PG-13)
53
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
kick ass awsome
54
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
this was truly an amazing movie I recommend it to any one because it is amazing
55
Meet the Robinsons 2007,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments