Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kelly5569's Rating My Rating
1
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
Own It
2
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Own It...Very good!
3
The Ringer 2005,  PG-13)
The Ringer
Own It
4
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
Own It
5
Shrek 2001,  PG)
Shrek
Own It
6
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
Own It
7
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
Own It...Very cute!
8
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
Own It
9
Hostel 2006,  R)
Hostel
Just Bought it...need to watch it
10
Saw 2004,  R)
Saw
Own It
11
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
Own It
12
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
Own It
13
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
Own It
14
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
Bringing Down The House
Own It
15
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding
Own It
16
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
Own It
17
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
Own It
18
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Own It
19
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
Own It
20
Cars 2006,  G)
Cars
tractor tippin!
21
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
Own It
22
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
Own It
23
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Own It
24
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Own It
25
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Own It
26
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
Own It
27
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Own It
28
Saw II 2005,  R)
Saw II
Own It
29
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Own It
30
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Own It
31
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
Own It
32
American Pie 1999,  R)
American Pie
Own It
33
The Perfect Score 2004,  PG-13)
The Perfect Score
Own It

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments