Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kellogsgirl's Rating My Rating
1
Night at the Museum 2006,  PG)
2
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
3
The Number 23 2007,  R)
4
Shooter 2007,  R)
5
Click 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Baby Boy 2001,  R)
8
Happy Feet 2006,  PG)
9
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
10
Cruel Intentions 1999,  R)
11
Cruel Intentions 2 2000,  R)
12
Cruel Intentions 3 2004,  R)
13
Bra Boys 2007,  R)
14
Hell's Kitchen N.Y.C. 1998,  R)
15
Sleepy Hollow 1999,  R)
16
I, Robot 2004,  PG-13)
17
The Mask 1994,  PG-13)
18
Here Comes Peter Cottontail 1971,  G)
Here Comes Peter Cottontail
good for kids
19
Christine 1983,  R)
20
Hitch 2005,  PG-13)
21
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
22
Highwaymen 2004,  R)
23
Urban Legends: Final Cut 2000,  R)
24
Urban Legend 1998,  R)
25
Wild Wild West 1999,  PG-13)
26
The Virgin Suicides 1999,  R)
The Virgin Suicides
spin out movie
27
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
28
Four Brothers 2005,  R)
29
The Girl Next Door 2004,  R)
30
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
not as good as the rest
31
Step Up 2006,  PG-13)
32
The Break-Up 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments