My Favorite Movies
| kelkat28's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Hook 1991, PG) |
|
| 3 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 4 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 7 |
Legend 1986, PG) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 12 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 13 |
Pink Floyd - The Wall 1982, R) |
|
| 14 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 17 |
MirrorMask 2005, PG) |

















