My Favorite Movies
| kekepk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw 2004, R) |
|
| 2 |
Saw II 2005, R) |
|
| 3 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 4 |
Highwaymen 2004, R) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 7 |
Employee of the Month 2003, R) |
|
| 8 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 9 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 10 |
Alien 1979, R) |
|
| 11 |
The Game 1997, R) |
|
| 12 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 13 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 14 |
Gremlins 2: The New Batch 1990, PG-13) |
|
| 15 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 16 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 17 |
Scream 1996, R) |
|
| 18 |
Aliens 1986, R) |
|
| 19 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 20 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 21 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 22 |
True Lies 1994, R) |
|
| 23 |
The New Guy 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Hostage 2005, R) |
|
| 25 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 26 |
Get Shorty 1995, R) |
|
| 27 |
Short Circuit 1986, PG) |
|
| 28 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 29 |
Clerks 1994, R) |
|
| 30 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 31 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 32 |
Clerks 2001, Unrated) |
|
| 33 |
Snatch 2001, R) |
|
| 34 |
Cube 1997, R) |
|
| 35 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 36 |
The Rock 1996, R) |
|
| 37 |
Memento 2000, R) |
|
| 38 |
Stir of Echoes 1999, R) |
|
| 39 |
11:14 2003, R) |






































