My Favorite Movies


  Keitaro's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
If this is the first time you see the movie, you have to fight
2
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
3
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972,  R)
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection)
The ending was increidible.
4
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
5
Enter the Dragon 1973,  R)
Enter the Dragon
That ending made me cried.
6
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
Fue talvez el mayor mate de risa que he tenido en mi vida
7
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Sin City 2005,  R)
Sin City
I watched it with the right person :3
10
300 2007,  R)
11
8 Mile 2002,  R)
12
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
13
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
You can see it a thousand times and not get bored.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments