Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kc8wfm's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
I LOVE IT!!!
Larisa Oleynik & Julia Stiles are so beautiful
2
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
Awesome
3
Men in Black II 2002,  PG-13)
Men in Black II
AWESOME, SAW IT AT THE MOVIE THEATRE IN CLEVELAND, OH
4
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
It was great, gotta Love Hilary Duff :*
5
Crossroads 2002,  PG-13)
6
The Ladies Man 2000,  R)
7
Fathers' Day 1997,  PG-13)
Fathers' Day
Okay Movie
8
I Am Sam 2001,  PG-13)
9
Human Nature 2001,  R)
10
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
Gotta Love Hilary Duff
11
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
Not too bad of a movie
12
Agent Cody Banks 2003,  PG)
Agent Cody Banks
Hilary Duff is AWESOME
13
The Family Man 2000,  PG-13)
14
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
Dr. Dolittle
Not too bad of a movie
15
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
Dr. Dolittle 2
I love it, lovr it and Raven :*
16
Blast from the Past 1999,  PG-13)
17
Big Fat Liar 2002,  PG)
Big Fat Liar
Not bad of a show
18
Patch Adams 1998,  PG-13)
19
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
20
Alice Doesn't Live Here Anymore 1974,  PG)
Alice Doesn't Live Here Anymore
Not bad at all
21
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
22
Mean Girls 2004,  PG-13)
23
Police Academy 1984,  R)
24
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
As always, Hilary is awesome!
25
Big Daddy 1999,  PG-13)
26
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
27
My Favorite Martian 1999,  PG)
28
What Women Want 2000,  PG-13)
What Women Want
Very Good
29
Saved! 2003,  PG-13)
Saved!
Jena Malone & Mandy Moore.. WOW!!
30
Bicentennial Man 1999,  PG)
Bicentennial Man
Not bad
31
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
Gotta Love Julia Stiles
32
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
33
The Fifth Element 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments