My Favorite Movies


  kc03034's Rating My Rating
1
Aladdin 1992,  G)
2
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
3
All the Pretty Horses 2000,  PG-13)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
The Green Mile 1999,  R)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
American Beauty 1999,  R)
8
Pretty Woman 1990,  R)
9
Fight Club 1999,  R)
10
The First Wives Club 1996,  PG)
11
Beauty and the Beast 1991,  G)
12
The Goonies 1985,  PG)
13
Can't Buy Me Love 1987,  PG-13)
14
What About Bob? 1991,  PG)
15
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
16
Sling Blade 1996,  R)
17
The Breakfast Club 1985,  R)
18
The Little Mermaid 1989,  G)
19
A Little Princess 1995,  G)
20
Little Nicky 2000,  PG-13)
21
Snatch 2001,  R)
22
The Boondock Saints 2000,  R)
23
Seven (Se7en) 1995,  R)
24
Gladiator 2000,  R)
25
Little Black Book 2004,  PG-13)
26
The Jungle Book 1967,  G)
27
National Treasure 2004,  PG)
28
Far and Away 1992,  PG-13)
29
Up Close & Personal 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments