My Favorite Movies
| kbeyazit's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 3 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 4 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 5 |
25th Hour 2003, R) |
|
| 6 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 7 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 8 |
Memento 2000, R) |
|
| 9 |
Domino 2005, R) |
|
| 10 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 12 |
Sin City 2005, R) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 15 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 16 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 17 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 18 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 19 |
Pulp Fiction 1994, R) |


















