My Favorite Movies
| kbee372004's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 2 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 3 |
Friday 1995, R) |
|
| 4 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 5 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 6 |
Friday Night Lights 2004, PG-13) |
|
| 7 |
All About the Benjamins 2002, R) |
|
| 8 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 9 |
xXx: State of the Union 2005, R) |
|
| 10 |
Soul Food 1997, R) |
|
| 11 |
Soul Plane 2004, R) |
|
| 12 |
Mama Africa 2002, Unrated) |
|
| 13 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Biker Boyz 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 16 |
Da Block Party 2004, Unrated) |
|
| 17 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Hot Boyz 1999, R) |
|
| 19 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996, R) |
|
| 20 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 21 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |





















