My Favorite Movies


  KBCage's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
2
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
From Dusk Till Dawn
WOW!! What a movie!!
3
Dogma 1999,  R)
Dogma
Brilliant!
4
GoodFellas 1990,  R)
5
Casino 1995,  R)
6
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
7
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
8
Mary Shelley's Frankenstein 1994,  R)
9
Krull 1983,  PG)
Krull
One of my all time fav movies!
10
Legend 1986,  PG)
Legend
Another one of my all time favs!
11
Lilo & Stitch 2003,  G)
12
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
13
Stitch! The Movie 2003,  G)
14
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
15
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments