My Favorite Movies


  kbailey2002's Rating My Rating
1
The Proposal 2009,  PG-13)
The Proposal
I'm a fan of Sandra Bullock's. This movie of hers is so funny! It's awesome. I want to see it again.
2
Premonition 2007,  PG-13)
Premonition
I love Sandra Bullock movies. So I love this movie. To top it off it has Julian in it. The guy who played the character Cole in the show 'Charmed'. One of my favorite shows. But you do have to pay attension and have your eyes glued to the tv if your going to watch this movie. But like I said this movie is good.
3
Terminator Salvation 2009,  PG-13)
4
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
this movie is so funny. i cracked up laughing. =D
5
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
this movie is awesome. great thiller movie.
6
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
this is an awesome movie. if you haven't seen it you need to. you'll love it.
7
Red Eye 2005,  PG-13)
8
Flightplan 2005,  PG-13)
Flightplan
This movie is so good.
9
Panic Room 2002,  R)
10
Untraceable 2008,  R)
11
Déjà Vu 2006,  PG-13)
Déjà Vu
This movie is very good.
12
Mindhunters 2005,  R)
13
Dragonfly 2002,  PG-13)
14
Hollow Man 2000,  R)
15
Selena 1997,  PG)
Selena
i love this movie. the music is so good. i can watch this movie any time.
16
August Rush 2007,  PG)
August Rush
The best movie I've seen. If you love music you'll love this movie. It's so cool the way the kid in this movie hears music. I think that would be so cool to hear music like that all the time.
17
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
18
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
This movie is so good. The Rock did so great in this movie.
19
Drumline 2002,  PG-13)
20
The Horse Whisperer 1998,  PG-13)
21
Field of Dreams 1989,  PG)
22
Stepmom 1998,  PG-13)
23
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
24
Jeff Dunham: Arguing with Myself 2005,  Unrated)
25
Jeff Dunham: Spark of Insanity 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments