My Favorite Movies


  kb29's Rating My Rating
1
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
very funny
2
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
3
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
Happy Feet 2006,  PG)
6
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
loved it
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
excellent
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
amazing like the first film
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
excellent just like the others well worth watch
12
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
amazing
14
Miss Potter 2006,  PG)
15
Saw 2004,  R)
16
Along Came a Spider 2001,  R)
17
Click 2006,  PG-13)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
Set It Off 1996,  R)
Set It Off
excellent
20
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
Bringing Down The House
great film
21
Jackass: Number Two 2006,  R)
22
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
very funny
23
Boys Don't Cry 1999,  R)
24
Brokeback Mountain 2005,  R)
25
The Crying Game 1992,  R)
26
Walk the Line 2005,  PG-13)
27
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
28
Drop Dead Gorgeous 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments