My Favorite Movies


  kazzakuz's Rating My Rating
1
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
great movie loved it
2
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
very sad but otherwise great
3
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
col movie just like the tv programme
4
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
cool movie i like the 1st one as well
5
Material Girls 2006,  PG)
6
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
very scary was so scary i nearly shit my pants
7
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
cool car in this movie but it was good
8
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
i like chad michael murray so this was a cool movie i own it on dvd
9
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
cool movie saw in on the plane
10
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
was such a great movie the guy who plays tyler is cute
11
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
this was a really good movie i recomend it to everyone
12
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
great movie was so good would see it again
13
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
was such a cute little movie my 2 neices love it
14
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
was a good movie bit sad but good
15
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
was good i like all ryan reynolds movies
16
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
was good i seen this movie so many times
17
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
was good i sang along to all the songs
18
Shallow Hal 2001,  PG-13)
Shallow Hal
was good bit funny
19
Waiting 2005,  R)
Waiting
was good ithad ryan reynolds i it so that says it all
20
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison)
this was such a good movie loved it so much
21
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
was a cool movie went to see it with my neice was great
22
Problem Child 1990,  PG)
Problem Child
love this series
23
Problem Child 2 1991,  PG-13)
Problem Child 2
love it
24
Problem Child 3: Junior in Love 1995,  Unrated)
Problem Child 3: Junior in Love
loved it
25
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
Bride and Prejudice
no life with out wife hehehe
26
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
cool movie
27
Casper 1995,  PG)
Casper
i love the end of the movie devon sawa i this is so cute
28
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
coolmovie i wantto buy it
29
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
Mamma Mia!
was a great movie will be buying it on dvd
30
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
Was the best movie ever i loved it didnt want it to end
31
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
good movie i like the music in it and i own it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments