My Favorite Movies


  kaz444's Rating My Rating
1
The Goonies 1985,  PG)
2
Stand by Me 1986,  R)
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
4
The Lost Boys 1987,  R)
5
Willow 1988,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
9
License to Drive 1988,  PG-13)
10
Haggard 2002,  R)
11
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
American Pie 1999,  R)
14
American Pie 2 2001,  R)
15
Beetlejuice 1988,  PG)
16
Big Daddy 1999,  PG-13)
17
Big Momma's House 2000,  PG-13)
18
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
19
Billy Madison 1995,  PG-13)
20
Boys and Girls 2000,  PG-13)
21
Bring It On 2000,  PG-13)
22
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
23
Dickie Roberts - Former Child Star 2003,  PG-13)
24
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
25
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
26
Get Over It 2001,  PG-13)
27
The Girl Next Door 2004,  R)
28
Gremlins 1984,  PG)
29
Grind 2003,  PG-13)
30
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
31
Jackass - The Movie 2002,  R)
32
The Ringer 2005,  PG-13)
33
Shallow Hal 2001,  PG-13)
34
Small Soldiers 1998,  PG-13)
35
Spider-Man 2002,  PG-13)
36
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
37
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
38
Stuck On You 2003,  PG-13)
39
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
40
Wedding Crashers 2005,  R)
41
Without A Paddle 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments