My Favorite Movies
| kaysey's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Indecent Proposal 1993, R) |
|
| 2 |
Evita 1996, PG) |
|
| 3 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Captain Corelli's Mandolin 2001, R) |
|
| 5 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Far and Away 1992, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Barbara Taylor Bradford's A Secret Affair 1999, Unrated) |
|
| 9 |
Untamed Love 1994, Unrated)
This was a well acted film baised on the Tory Hayden book.."One child "..it was her first book. writen about her experience in a special needs school the follow up book was not made into a film "The Tiger's child ".but gives the possitive outcome of a special little girl i enjoyed both books and now the film |
|
| 10 |
Atonement 2007, R) |










