My Favorite Movies


  kayowin14's Rating My Rating
1
Firestarter 1984,  R)
2
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
HILARIOUS
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Terrific!
5
Hot Shots! 1991,  PG-13)
Hot Shots!
Absoutely Great!
6
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
Hot Shots! Part Deux
Hilarious! Loved it!
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Absolutely GREAT!
10
Princess of Thieves 2001,  Unrated)
Princess of Thieves
REALLY good!
11
The 13th Warrior 1999,  R)
The 13th Warrior
A really good movie, one of my favorites.
12
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
Absolutely Great!
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
18
National Lampoon's Loaded Weapon 1 1993,  PG-13)
National Lampoon's Loaded Weapon 1
Great!
19
Police Academy 1984,  R)
20
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985,  PG-13)
21
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
22
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987,  PG)
23
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988,  PG)
24
Police Academy 6 - City Under Siege 1989,  PG)
25
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994,  PG)
26
Double Jeopardy 1999,  R)
27
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
Loved it!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments