My Favorite Movies


  1. kayneopiate
  2. Kayla

Faaaavorites. In alphabetical order cause I love all of them. :P

  kayneopiate's Rating My Rating
1
Angel Heart 1987,  R)
2
Beauty and the Beast 1991,  G)
3
Brokeback Mountain 2005,  R)
4
The Changeling 1980,  R)
5
Death to Smoochy 2002,  R)
6
God Is Great, and I'm Not (Dieu est grand, je suis toute petite) 2001,  Unrated)
7
GoodFellas 1990,  R)
8
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) 2002,  PG-13)
9
L'Auberge Espagnole (Pot Luck)(Euro Pudding)(The Spanish Apartment) 2002,  R)
10
Men in Black 1997,  PG-13)
11
Requiem for a Dream 2000,  R)
12
Resident Evil 2002,  R)
13
See No Evil 2006,  R)
14
Silent Hill 2006,  R)
15
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
16
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991,  PG)
17
Toy Story 1995,  G)
18
V for Vendetta 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments