My Favorite Movies
| kaylieb1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003, Unrated) |
|
| 2 |
Cardcaptors - The Movie 2002, G) |
|
| 3 |
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Escaflowne - The Movie 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 7 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 8 |
True Lies 1994, R) |
|
| 9 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004, PG) |
|
| 12 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 15 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |















