My Favorite Movies
Give list a short description
| kaye92's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 3 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 5 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 6 |
The Ninth Gate 1999, R) |
|
| 7 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 13 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 14 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 15 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Sydney White 2007, PG-13) |
|
| 17 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 20 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 21 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 22 |
Prom Night 2008, PG-13) |
|
| 23 |
Camp Rock: The Final Jam 2010, Unrated) |
|
| 24 |
Twilight 2008, PG-13) |























