Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kavehmeshkat's Rating My Rating
1
Babel 2006,  R)
2
Wild Orchid 1990,  R)
3
The Fountain 2006,  PG-13)
4
The Unbearable Lightness of Being 1988,  R)
5
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)
6
Maria Full of Grace 2003,  R)
7
Big Fish 2004,  PG-13)
8
Underground 1995,  Unrated)
9
Black Cat, White Cat ,  R)
10
Scarface 1983,  R)
11
Paris, Texas 1983,  R)
12
Blow-Up 1966,  Unrated)
13
Eros 2005,  R)
14
Crash 1996,  NC-17)
15
Paradise Now 2005,  PG-13)
16
Amores Perros 2000,  R)
17
Unfaithful 2002,  R)
18
Pi 1998,  R)
19
Requiem for a Dream 2000,  R)
20
Naked Lunch 1991,  R)
21
Don't Move (Non ti muovere) 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments