My Favorite Movies


  katysue7's Rating My Rating
1
The Rock 1996,  R)
The Rock
One of the best movies I've ever seen. I never get tired of this movie.
2
One True Thing 1998,  R)
One True Thing
Oh my, my, amazing, makes you think very very sad I mean sad, I never cried so much in a movie before. Now one of my favorite movies
3
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
Amazing movie!
4
G.I. Jane 1997,  R)
G.I. Jane
Amazing movie, good story! Shows what women can really do.
5
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
...amazing...
6
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
A-W-E-S-O-M-E!
7
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
Man I really loved this movie! Meryl Streep is clearly the best actress ever!
8
Prime 2005,  PG-13)
Prime
Haha this movie is so funny! I love it, deff. one of my favs.
9
Babel 2006,  R)
Babel
It's now one of my favorite movies!
10
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
One of the best movies ever.
11
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
How can't you love this movie!
12
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
Loved it! But not so much the ending but that's just me, other than that it was great!
13
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Ha ha loved it
14
The Departed 2006,  R)
The Departed
I loved it!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments