My Favorite Movies
| katyb29's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Singles 1992, PG-13) |
|
| 2 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 4 |
License to Drive 1988, PG-13) |
|
| 5 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 6 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 7 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 9 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 10 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 11 |
Valley Girl 1983, R) |
|
| 12 |
What Happens in Vegas 2008, PG-13) |
|
| 13 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 14 |
Adventures in Babysitting 1987, PG-13) |
|
| 15 |
True Romance 1993, R) |
|
| 16 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 17 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 18 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 20 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 22 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 23 |
Reality Bites 1994, PG-13) |
|
| 24 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 25 |
The House Bunny 2008, PG-13) |
|
| 26 |
27 Dresses 2008, PG-13) |


























