Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kattygould's Rating My Rating
1
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
fave film!!!!
2
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene
love it especialy when gerard pants fall down :P
3
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
GREAT FILM!!!!
4
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
BOSS!!!
5
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
Coolio!!
6
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
Boss!!!
7
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
great!
8
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
good
9
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
best musical ever made ( if loamc (life on a murder scene) ) doesnt count
10
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
good good
11
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
The Hills Have Eyes 2
great much better than original!
12
The Dark 2005,  R)
The Dark
good but scary what was with the sheep??

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments