My Favorite Movies
| KatsJaded's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bound 1996, R) |
|
| 2 |
Beautiful Thing 1996, R) |
|
| 3 |
Notes on a Scandal 2006, R) |
|
| 4 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 5 |
Tipping the Velvet 2002, R) |
|
| 6 |
Sister My Sister 1994, R) |
|
| 7 |
My Summer of Love 2005, R) |
|
| 8 |
Thelma & Louise 1991, R) |
|
| 9 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 10 |
Transamerica 2005, R) |
|
| 11 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 12 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 13 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 14 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 15 |
Girlfight 2000, R) |
|
| 16 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 17 |
Fingersmith 2005, Unrated) |
|
| 18 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 19 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
G.I. Jane 1997, R) |
|
| 21 |
The Business 2004, R) |
|
| 22 |
Monster 2003, R) |
|
| 23 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 24 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 25 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |

























