Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  katouroxy's Rating My Rating
1
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
2
The Black Stallion 1979,  G)
3
Racing Stripes 2005,  PG)
4
Black Beauty 1994,  G)
5
The Young Black Stallion 2003,  G)
6
Seabiscuit 2003,  PG-13)
7
Hidalgo 2004,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Van Helsing 2004,  PG-13)
10
School of Rock 2003,  PG-13)
11
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
12
The Pacifier 2005,  PG)
13
Scary Movie 2000,  R)
14
Scary Movie 2 2001,  R)
15
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
16
White Fang 1991,  PG)
17
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
Windtalkers 2002,  R)
20
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
26
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
27
Alien 1979,  R)
28
Aliens 1986,  R)
29
Alien3 1992,  R)
30
Alien Resurrection 1997,  R)
31
Pan's Labyrinth 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments