Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  katiesmith75's Rating My Rating
1
Mulan 1998,  G)
Mulan
this is 1 of my favorite movies!
2
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
this is the second!
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
heck yes this movie rocks!!
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
the two pirate movies are so awesome especially the special affects! they rock my face OFF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
I ABSOLUTELY LOVED THIS MOVIE!
6
Grease 1978,  PG)
Grease
this is the third!!
7
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
this is the only movie that had me laughing and crying in the same scene!
8
March of the Penguins 2005,  G)
March of the Penguins
this is a documentary but it's actually kool!
9
Bad News Bears 2005,  PG-13)
Bad News Bears
this sure is a good one
10
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
this movie is so crazy but i love it!
11
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
how can you not love this movie?!
12
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
i love this movie it's sooooo funny!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments