My Favorite Movies


  katiemay1225's Rating My Rating
1
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
EXCELLENT!!!!
2
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
LOVED IT, I can't wait to watch it again and again!!!!!!!!!!!!!!
3
Encino Man 1992,  PG)
4
RocketMan (Rocket Man) 1997,  PG)
RocketMan (Rocket Man)
I LOVE this movie!!!!
5
The Mummy 1999,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
8
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
9
Shrek 2 2004,  PG)
10
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
11
Troy 2004,  R)
Troy
Brad Pitt and Eric Bana was amazing in it. Didn't like the fact that Orlando was a wimp but that's part of the plot so i'll accept it. I def. recommend it!!!
12
The Fifth Element 1997,  PG-13)
13
The Lost Boys 1987,  R)
14
Newsies 1992,  PG)
15
The New Guy 2002,  PG-13)
16
Shrek 2001,  PG)
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
22
Blast from the Past 1999,  PG-13)
Blast from the Past
Awesome movie, one of my favorites!
23
Idle Hands 1999,  R)
24
George of the Jungle 1997,  PG)
25
Jungle 2 Jungle 1997,  PG)
Jungle 2 Jungle
Awesome, great, terrific, outstanding, etc.
26
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments