My Favorite Movies
| katiej2007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 3 |
Wayne's World 2 1993, PG-13) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 5 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 6 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 7 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 8 |
300 2007, R) |
|
| 9 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 10 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 11 |
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005, G) |
|
| 12 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 13 |
Sex and the City 2008, R)
Prolly one of the best movies ever, i think only women would understand most of the jokes and i think only women would only understand the parts that make u bawl like a baby. absolutely perfect. i cant wait to buy it. i think its one of those movies that SHOULD help guys understand women better....however, good luck getting a guy to watch this... |













