My Favorite Movies


  KathrynWicked's Rating My Rating
1
The Ring 2002,  PG-13)
2
The Ring Two 2005,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
awesome
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
just keep swimming
12
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
it doesn't get better than this. The ultimate luv story
13
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
omg this film is actually fantastic!! Hurry up and release in UK! The songs r amazing n soooo cheesy! Plus Zac Efron is HOT!!
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
omg this film is soooo amazing its just WOW seriously its awesome. It starts off a bit wierd u hav 2 give it a chance 2 get going!
15
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
my fave film of all time luv it luv it luv it
16
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
top notch musical action
17
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
who can't love it. its my fave disney film. i truley am alice
18
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
reeli gd film. Am watchin it just now for the 2nd time but I'm still trying to understand it lol!
19
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
it rawks its so sad but is excellent
20
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
omg this film is actually sooo sad. we watched it in RE and i was crying

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments