My Favorite Movies
| kathalene2000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 2 |
The Manchurian Candidate 1962, PG-13) |
|
| 3 |
Single White Female 1992, R) |
|
| 4 |
Psycho 1960, R) |
|
| 5 |
The Deep Blue Sea 1955, Unrated) |
|
| 6 |
The Replacement Killers 1998, R) |
|
| 7 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 8 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 9 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 10 |
Dracula 3000 2004, R) |
|
| 11 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 12 |
Dracula II: Ascension 2003, R) |
|
| 13 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 15 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 16 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 17 |
The League of Extraordinary Gentlemen 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Monster's Ball 2001, R) |
|
| 19 |
Little Monsters 1989, PG) |
|
| 20 |
Monster 2003, R) |
|
| 21 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 22 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |






















