Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  KASH01's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
Ring Around the Rosie 2006,  R)
3
It's the Old Army Game 1926,  Unrated)
4
Lord of War 2005,  R)
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
6
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) 1993,  Unrated)
7
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
9
Faster, Pussycat! Kill! Kill! 1966,  R)
10
Commando 1985,  R)
11
Kill, Baby, Kill (Operazione paura) (Curse of the Living Dead) (Don't Walk in the Park) 1966,  R)
12
Dear Mr. President 2006,  Unrated)
13
A Time to Kill 1996,  R)
14
Cyborg 1989,  R)
15
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
16
Mission Impossible 1996,  PG-13)
17
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
18
Around the World in 80 Days 1956,  G)
19
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
20
2 Days in the Valley 1996,  R)
21
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
22
American Pie 1999,  R)
23
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
24
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments