My Favorite Movies


  karock's Rating My Rating
1
Tara Road 2005,  PG)
2
Big Spender 2003,  PG)
3
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
4
Strictly Ballroom 1992,  PG)
5
Brassed Off 1996,  R)
6
The Englishman Who Went up a Hill But Came Down A Mountain 1995,  PG)
7
Alone in the Dark 2005,  R)
8
The Powerpuff Girls - The Movie 2002,  PG)
9
5 Children and It 2004,  Unrated)
10
When the Bough Breaks 1993,  R)
11
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
12
Incubus 2005,  Unrated)
13
Page 3 2005,  Unrated)
14
Tom and Jerry: The Magic Ring 2001,  Unrated)
15
Rub & Tug (Les Masseuses) 2002,  R)
16
Down the Barrel (Luxury of Love) 2002,  R)
17
The Road To Guantanamo 2006,  R)
18
Glory Road 2006,  PG)
19
Road House 2: Last Call 2006,  R)
20
Meghe Dhaka Tara (The Cloud-Capped Star) 1960,  Unrated)
21
Night of the Demons III (Demon House) 1997,  R)
22
Rancid Aluminium 2000,  R)
23
Masti 2004,  Unrated)
24
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
25
Time and Tide 2006,  Unrated)
26
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
27
Around the Fire 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments