Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  karob1's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
6
Braveheart 1995,  R)
7
Gladiator 2000,  R)
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
9
Finding Nemo 2003,  G)
10
Shrek 2001,  PG)
11
Happy Feet 2006,  PG)
12
The Ring 2002,  PG-13)
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
14
King Kong 2005,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
20
Casino Royale 2006,  PG-13)
21
8 Mile 2002,  R)
22
Pretty Woman 1990,  R)
23
A Walk to Remember 2002,  PG)
24
Click 2006,  PG-13)
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
26
The Matrix 1999,  R)
27
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
29
Saw 2004,  R)
30
Saw II 2005,  R)
31
Saw III 2006,  R)
32
Blood Diamond 2006,  R)
33
Young Guns II 1990,  PG-13)
34
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
35
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
36
At Play in the Fields of the Lord 1991,  R)
37
Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives! 1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments