My Favorite Movies


  Karmill's Rating My Rating
1
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
2
Click 2006,  PG-13)
3
Eight Below 2006,  PG)
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
5
Into the Blue 2005,  PG-13)
6
Sin City 2005,  R)
7
Four Brothers 2005,  R)
8
The Covenant 2006,  PG-13)
9
I, Robot 2004,  PG-13)
10
Happy Feet 2006,  PG)
11
Night at the Museum 2006,  PG)
12
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
13
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
14
The Island 2005,  PG-13)
15
The Pacifier 2005,  PG)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Kingdom of Heaven 2005,  R)
18
Troy 2004,  R)
19
King Kong 2005,  PG-13)
20
Peter Pan 2003,  PG)
21
Grease 1978,  PG)
22
Bewitched 2005,  PG-13)
23
Taking Lives 2004,  R)
24
Ghost Ship 2002,  R)
25
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
26
Interview with the Vampire 1994,  R)
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
28
Sleepy Hollow 1999,  R)
29
House of Wax 1953,  Unrated)
30
A Cinderella Story 2004,  PG)
31
The Glass House 2001,  PG-13)
32
Final Destination 2000,  R)
33
Final Destination 2 2003,  R)
34
Final Destination 3 2006,  R)
35
The Hills Have Eyes 2006,  R)
36
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
37
The Lake House 2006,  PG)
38
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments