My Favorite Movies
| KarmaBitch's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 2 |
Nightbreed 1990, R) |
|
| 3 |
Eastern Promises 2007, R) |
|
| 4 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 5 |
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995, R) |
|
| 6 |
Hellraiser 1987, R) |
|
| 7 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 8 |
Cabin Fever 2002, R) |
|
| 9 |
Death Sentence 2007, R) |
|
| 10 |
Dog Soldiers 2002, R) |
|
| 11 |
Vampires 1998, R) |
|
| 12 |
Single White Female 1992, R) |
|
| 13 |
High Crimes 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Tales from the Crypt Presents: Bordello of Blood 1996, R) |
|
| 15 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 16 |
In the Mouth of Madness 1994, R) |
|
| 17 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 18 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 19 |
Hostel 2006, R) |
|
| 20 |
Castle Freak 1995, R) |
|
| 21 |
Dagon 2001, R) |
|
| 22 |
Misery 1990, R) |
|
| 23 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 24 |
Inside (À l'intérieur) 2007, R) |
























