My Favorite Movies


  karimyar's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
One of my favorite movies of all time.
4
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Very inspiring!!!!
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
It was the first and last movie that will ever make me cry.
6
World Trade Center 2006,  PG-13)
World Trade Center
Very sad!!!
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
8
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
9
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
Very funny!!!!!
10
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
11
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
This movie is action packed!!!!
12
The Legend of Zorro 2005,  PG)
13
Superman Returns 2006,  PG-13)
14
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
Has alot of adventure and action
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
16
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
17
Transformers 2007,  PG-13)
18
I, Robot 2004,  PG-13)
19
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
20
Home Alone 1990,  PG)
Home Alone
Classic comedy
21
Evan Almighty 2007,  PG)
22
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
A funny spoof of StarWars
23
Holes 2003,  PG)
Holes
Both the movie and book were great!
24
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
The best movie that Adam Sandler is in
25
Liar Liar 1997,  PG-13)
26
Men in Black 1997,  PG-13)
27
Men in Black II 2002,  PG-13)
28
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments