My Favorite Movies
Give list a short description
| karensully92's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease 1978, PG) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 4 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 7 |
Old School 2003, R) |
|
| 8 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 9 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 10 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 11 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 12 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 13 |
American History X 1998, R) |
|
| 14 |
The Snapper 1993, R) |
|
| 15 |
Speed 1994, R) |
|
| 16 |
The Basketball Diaries 1995, R) |
|
| 17 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Commitments 1991, R) |
|
| 20 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 21 |
Crocodile Dundee II 1988, PG) |
|
| 22 |
Above the Rim 1994, R) |
|
| 23 |
Gone Baby Gone 2007, R) |























