My Favorite Movies


  karenr0907's Rating My Rating
1
Everytime We Say Goodbye 1986,  PG-13)
Everytime We Say Goodbye
unforgettable movie
2
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
3
The Lake House 2006,  PG)
4
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
5
Serendipity 2001,  PG-13)
6
While You Were Sleeping 1995,  PG)
7
Notting Hill 1999,  PG-13)
8
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
9
Runaway Bride 1999,  PG)
10
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
11
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
12
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
13
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
15
Duplex (Our House) 2003,  PG-13)
16
Laws of Attraction 2004,  PG-13)
17
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
18
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
19
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
20
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
21
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
22
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
23
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
24
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
25
Date with an Angel 1987,  PG)
26
Love Actually 2003,  R)
27
A Cinderella Story 2004,  PG)
28
You've Got Mail 1998,  PG)
29
Down to You 2000,  PG-13)
30
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
31
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
32
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
33
I Love Trouble 1994,  PG)
34
Me, Myself & Irene 2000,  R)
35
The Guru 2002,  R)
36
The Legend of Zorro 2005,  PG)
37
The Medallion 2003,  PG-13)
38
The Tuxedo 2002,  PG-13)
39
Autumn in New York 2000,  PG-13)
40
If Only 2004,  PG-13)
41
The Notebook 2004,  PG-13)
42
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
43
A Walk to Remember 2002,  PG)
44
Alexander 2004,  R)
45
Fatal Attraction 1987,  R)
46
Disclosure 1994,  R)
47
Wicker Park 2004,  PG-13)
48
Enough 2002,  PG-13)
49
Taking Lives 2004,  R)
50
Femme Fatale 2002,  R)
51
A Perfect Murder 1998,  R)
52
Original Sin 2001,  R)
53
Quills 2000,  R)
54
Unfaithful 2002,  R)
55
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
56
Runaway Jury 2003,  PG-13)
57
Monster's Ball 2001,  R)
58
Hollow Man 2000,  R)
59
Valentine 2001,  R)
60
Romeo Must Die 2000,  R)
61
Phone Booth 2003,  R)
62
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
63
Miami Vice 2006,  R)
64
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
65
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
66
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
67
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
68
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
69
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
70
The Matrix 1999,  R)
71
The Matrix Revolutions 2003,  R)
72
The Matrix Reloaded 2003,  R)
73
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
74
National Security 2003,  PG-13)
75
Bad Boys 1995,  R)
76
Bad Boys II 2003,  R)
77
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
78
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
79
Johnny English 2003,  PG)
80
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
81
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
82
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
83
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
84
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
85
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
86
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
87
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
88
The Mummy 1999,  PG-13)
89
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
90
Van Helsing 2004,  PG-13)
91
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
92
Freaky Friday 2003,  PG)
93
White Chicks 2004,  PG-13)
94
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
95
Bad Santa 2003,  R)
96
Scary Movie 2000,  R)
97
Scary Movie 2 2001,  R)
98
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
99
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
100
The Land Before Time 1988,  G)
101
The Land Before Time II: The Great Valley Adventure 1994,  G)
102
The Land Before Time III - The Time of Great Giving 1995,  G)
103
The Land Before Time IV - Journey Through the Mists 1996,  G)
104
The Land Before Time V - The Mysterious Island 1997,  G)
105
The Land Before Time VI - The Secret of Saurus Rock 1998,  G)
106
The Land Before Time VII - The Stone of Cold Fire 2000,  G)
107
The Land Before Time VIII: The Big Freeze 2001,  G)
108
The Land Before Time IX: Journey to Big Water 2002,  G)
109
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration 2003,  G)
110
The Land Before Time XII: The Great Day of the Flyers 2007,  G)
111
The Land Before Time XI - The Invasion of the Tinysauruses 2004,  G)
112
Shrek 2001,  PG)
113
Shrek 2 2004,  PG)
114
Shrek the Third 2007,  PG)
115
Stuart Little 1999,  PG)
116
Stuart Little 2 2002,  PG)
117
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
118
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
119
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
120
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
121
See No Evil 2006,  R)
122
The Passion of the Christ 2004,  R)
123
Frida 2002,  R)
124
Simone (S1m0ne) 2003,  PG-13)
125
Alive (Zhivoy) 2006,  Unrated)
126
The Terminator 1984,  R)
127
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
128
X-Men 2000,  PG-13)
129
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
130
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
131
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
132
Men in Black 1997,  PG-13)
133
Men in Black II 2002,  PG-13)
134
Resident Evil 2002,  R)
135
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
136
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
137
Kiss of the Dragon 2001,  R)
138
Rush Hour 1998,  PG-13)
139
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
140
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
141
Swordfish 2001,  R)
142
Bless the Child 2000,  R)
143
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
144
Die Hard 1988,  R)
145
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
146
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
147
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
148
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
149
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
150
The 6th Day 2000,  PG-13)
151
Baby Geniuses 1999,  PG)
152
Superbabies: Baby Geniuses 2 2004,  PG)
153
Double Jeopardy 1999,  R)
154
Double Impact 1991,  R)
155
8MM 1999,  R)
156
End of Days 1999,  R)
157
The Messenger: The Story of Joan of Arc 1999,  R)
158
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
159
Sleepy Hollow 1999,  R)
160
Payback 1999,  R)
161
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
162
Stigmata 1999,  R)
163
The 13th Warrior 1999,  R)
164
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
165
Armageddon 1998,  PG-13)
166
Blade 1998,  R)
167
Blade II 2002,  R)
168
Bride of Chucky 1998,  R)
169
Seed Of Chucky 2004,  R)
170
Desperate Measures 1998,  R)
171
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
172
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
173
The Vampire 1957,  PG)
174
A Knight in Camelot 1998,  Unrated)
175
Lethal Weapon 1987,  R)
176
Lethal Weapon 2 1989,  R)
177
Lethal Weapon 3 1992,  R)
178
Lethal Weapon 4 1998,  R)
179
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
180
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
181
Mulan 1998,  G)
182
Mulan II 2004,  G)
183
The Patriot 2000,  R)
184
Practical Magic 1998,  PG-13)
185
Psycho 1998,  R)
186
Urban Legend 1998,  R)
187
U.S. Marshals 1998,  R)
188
Vampires 1998,  R)
189
Who Am I? ,  PG-13)
190
Wild Things 1998,  R)
191
Alien 1979,  R)
192
Alien Resurrection 1997,  R)
193
Batman Forever 1995,  PG-13)
194
Alien3 1992,  R)
195
Anaconda 1997,  PG-13)
196
Anastasia 1997,  G)
197
Batman & Robin 1997,  PG-13)
198
Batman Begins 2005,  PG-13)
199
Batman 1989,  PG-13)
200
Batman Returns 1992,  PG-13)
201
Bean 1997,  PG-13)
202
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
203
Cinderella 1950,  G)
204
Cinderella 1994,  G)
205
Con Air 1997,  R)
206
Cop Land 1997,  R)
207
The Devil's Advocate 1997,  R)
208
Fire Down Below 1997,  R)
209
Flubber 1997,  PG)
210
George of the Jungle 1997,  PG)
211
G.I. Jane 1997,  R)
212
Hercules 1997,  G)
213
Jurassic Park 1993,  PG-13)
214
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
215
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
216
Red Corner 1997,  R)
217
Murder at 1600 1997,  R)
218
Selena 1997,  PG)
219
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
220
Speed 1994,  R)
221
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
222
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
223
Wes Craven Presents Wishmaster 1997,  R)
224
Eraser 1996,  R)
225
Executive Decision 1996,  R)
226
Eye For An Eye 1995,  R)
227
The Fan 1996,  R)
228
Jerry Maguire 1996,  R)
229
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
230
Maximum Risk 1996,  R)
231
Michael 1996,  PG)
232
Mission Impossible 1996,  PG-13)
233
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
234
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
235
Multiplicity 1996,  PG-13)
236
Ransom 1996,  R)
237
101 Dalmatians 1961,  G)
238
The Rock 1996,  R)
239
Striptease 1996,  R)
240
That Thing You Do! 1996,  PG)
241
The American President 1995,  PG-13)
242
Twister 1996,  PG-13)
243
Assassins 1995,  R)
244
Braveheart 1995,  R)
245
Casper 1995,  PG)
246
Desperado 1995,  R)
247
First Knight 1995,  PG-13)
248
GoldenEye 1995,  PG-13)
249
Jumanji 1995,  PG)
250
Losing Isaiah 1995,  R)
251
Magic in the Water 1995,  PG)
252
Money Train 1995,  R)
253
Operation Dumbo Drop 1995,  PG)
254
Pocahontas 1996,  G)
255
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
256
Toy Story 1995,  G)
257
Toy Story 2 1999,  G)
258
Under Siege 1992,  R)
259
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
260
Vampire in Brooklyn 1995,  R)
261
Waterworld 1995,  PG-13)
262
Angels in the Outfield 1994,  PG)
263
Bad Girls 1994,  R)
264
Blink 1994,  R)
265
Blown Away 1994,  R)
266
The Client 1994,  PG-13)
267
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
268
The Flintstones 1994,  PG)
269
The Flintstones in Viva Rock Vegas 2000,  PG)
270
Forrest Gump 1994,  PG-13)
271
The Getaway 1994,  R)
272
Getting Even With Dad 1994,  PG)
273
The House of the Spirits 1993,  R)
274
Interview with the Vampire 1994,  R)
275
The Lion King 1994,  G)
276
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
277
Little Buddha 1994,  PG)
278
Major League 1989,  R)
279
Major League 2 1994,  PG)
280
Major League 3: Back to the Minors 1998,  PG-13)
281
The Mask 1994,  PG-13)
282
Maverick 1994,  PG)
283
My Father The Hero 1994,  PG)
284
Natural Born Killers 1994,  R)
285
Nell 1994,  PG-13)
286
Once Upon a Time in China 1991,  R)
287
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
288
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
289
Once Upon a Time in China 4 (Wong Fei Hung ji sei: Wong je ji fung) 1993,  R)
290
Once Upon a Time in China and America 1997,  Unrated)
291
Once Upon a Time in China III ,  R)
292
Only You 1994,  PG)
293
The 7th Voyage of Sinbad 1958,  G)
294
The Specialist 1994,  R)
295
Terminal Velocity 1994,  PG-13)
296
True Lies 1994,  R)
297
With Honors 1994,  PG-13)
298
Wolf 1994,  R)
299
The Addams Family 1991,  PG-13)
300
Addams Family Values 1993,  PG-13)
301
Addams Family Reunion 1998,  PG)
302
The Blue Lagoon 1980,  R)
303
Pretty Baby 1978,  R)
304
Sahara 1983,  PG)
305
Endless Love 1981,  R)
306
The Age of Innocence 1993,  PG)
307
Boiling Point 1990,  R)
308
Demolition Man 1993,  R)
309
The Firm 1993,  R)
310
Heart and Souls 1993,  PG-13)
311
Hocus Pocus 1993,  PG)
312
Hot Shots! 1991,  PG-13)
313
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
314
Indecent Proposal 1993,  R)
315
In the Line of Fire 1993,  R)
316
Judgment Night 1993,  R)
317
Made in America 1993,  PG-13)
318
Malice 1993,  R)
319
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
320
Sliver 1993,  R)
321
National Lampoon's Loaded Weapon 1 1993,  PG-13)
322
Chek law dak gung (Naked Weapon) 2003,  R)
323
Lara Croft - Lethal and Loaded 2001,  Unrated)
324
On Deadly Ground 1994,  R)
325
A Perfect World 1993,  PG-13)
326
Schindler's List 1993,  R)
327
Sister Act 1992,  PG)
328
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
329
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
330
Striking Distance 1993,  R)
331
The Three Musketeers 1993,  PG)
332
Aladdin 1992,  G)
333
Basic Instinct 1992,  R)
334
Basic Instinct 2 2006,  R)
335
The Bodyguard 1992,  R)
336
Boomerang 1992,  R)
337
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
338
Christopher Columbus: The Discovery 1992,  PG-13)
339
The Cutting Edge 1992,  PG)
340
The Hand That Rocks the Cradle 1992,  R)
341
Home Alone 1990,  PG)
342
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
343
Home Alone 3 1997,  PG)
344
A League of Their Own 1992,  PG)
345
Leap of Faith 1992,  PG-13)
346
Shining Through 1992,  R)
347
Unlawful Entry 1992,  R)
348
White Men Can't Jump 1992,  R)
349
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
350
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
351
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
352
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
353
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
354
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
355
The Last Boy Scout 1991,  R)
356
My Girl 1991,  PG)
357
Out for Justice 1991,  R)
358
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
359
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
360
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
361
Another 48 Hrs. 1990,  R)
362
Back to the Future 1985,  PG)
363
Back to the Future Part II 1989,  PG)
364
Back to the Future Part III 1990,  PG)
365
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
366
Ghost 1990,  PG-13)
367
Hamlet 1990,  PG)
368
Hard to Kill 1990,  R)
369
The Hunt for Red October 1990,  PG)
370
Internal Affairs 1990,  R)
371
Men At Work 1990,  PG-13)
372
Navy Seals 1990,  R)
373
Predator 1987,  R)
374
Predator 2 1990,  R)
375
Pretty Woman 1990,  R)
376
Total Recall 1990,  R)
377
Young Guns 1988,  R)
378
Young Guns II 1990,  PG-13)
379
Tango & Cash 1989,  R)
380
The Abyss 1989,  PG-13)
381
Black Rain 1989,  R)
382
Ghostbusters 1984,  PG)
383
Ghostbusters 2 1989,  PG)
384
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
385
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
386
K-9 1989,  PG-13)
387
Renegade 1987,  PG)
388
sex, lies, and videotape 1989,  R)
389
The War of the Roses 1989,  R)
390
Above the Law 1988,  R)
391
Beetlejuice 1988,  PG)
392
Coming to America 1988,  R)
393
Dangerous Liaisons 1988,  R)
394
My Stepmother Is an Alien 1988,  PG-13)
395
The Presidio 1988,  R)
396
Rain Man 1988,  R)
397
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
398
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
399
Rambo III 1988,  R)
400
Twins 1988,  PG)
401
Two Moon Junction 1988,  R)
402
Can't Buy Me Love 1987,  PG-13)
403
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
404
No Way Out 1987,  R)
405
Over the Top 1986,  PG)
406
The Running Man 1987,  R)
407
Cool Runnings 1993,  PG)
408
Superman 1978,  PG)
409
Superman Returns 2006,  PG-13)
410
Superman II 1981,  PG)
411
Superman III 1983,  PG)
412
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
413
About Last Night... 1986,  R)
414
Wall Street 1987,  R)
415
The Color of Money 1986,  R)
416
Flight of the Navigator 1986,  PG)
417
Jumpin' Jack Flash 1986,  R)
418
Labyrinth 1986,  PG)
419
Peggy Sue Got Married 1986,  PG)
420
Nan bei Shao Lin (Shaolin Temple 3: Martial Arts of Shaolin) (North and South Shaolin) (Arahan) 1985,  Unrated)
421
Shao Lin xiao zi (Shaolin Temple 2: Kids from Shaolin) 1984,  Unrated)
422
The Shaolin Temple 1982,  Unrated)
423
Top Gun 1986,  PG)
424
Jagged Edge 1985,  R)
425
The Jewel of the Nile 1985,  PG)
426
Mad Max 1979,  R)
427
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
428
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
429
Rocky 1976,  PG)
430
Rocky II 1979,  PG)
431
Rocky III 1982,  PG)
432
Rocky IV 1985,  PG)
433
Rocky Balboa 2006,  PG)
434
Rocky V 1990,  PG-13)
435
Teen Wolf 1985,  PG)
436
Teen Wolf Too 1987,  PG)
437
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes 1984,  PG)
438
The Karate Kid 1984,  PG)
439
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
440
The Karate Kid, Part III 1989,  PG)
441
The Next Karate Kid 1994,  PG)
442
The Killing Fields 1984,  R)
443
Romancing the Stone 1984,  PG)
444
Splash 1984,  PG)
445
Supergirl 1984,  PG)
446
The Man with Two Brains 1983,  R)
447
Scarface 1983,  R)
448
Annie 1981,  PG)
449
Conan the Barbarian 1982,  R)
450
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
451
48 HRS 1982,  R)
452
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
453
The Pirate Movie 1982,  PG)
454
Tootsie 1982,  PG)
455
The Postman Always Rings Twice 1981,  PG)
456
American Gigolo 1980,  R)
457
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
458
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
459
Grease 1978,  PG)
460
Grease 2 1982,  PG)
461
Carrie 1976,  R)
462
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
463
Last Tango in Paris 1972,  NC-17)
464
Bonnie and Clyde 1967,  R)
465
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
466
Sayonara 1957,  Unrated)
467
The Ten Commandments 2007,  PG)
468
Samson and Delilah 1949,  Unrated)
469
The 6th Man 1997,  PG-13)
470
Dangerous Minds 1995,  R)
471
Up Close & Personal 1996,  PG-13)
472
Scent of a Woman 1992,  R)
473
Carlito's Way 1993,  R)
474
For Love Or Money 1993,  PG)
475
The Chamber 1996,  R)
476
Phenomenon 1996,  PG)
477
Broken Arrow 1996,  R)
478
Face/Off 1997,  R)
479
The General's Daughter 1999,  R)
480
Domestic Disturbance 2001,  PG-13)
481
Matilda 1996,  PG)
482
Rock Star 2001,  R)
483
The Hot Chick 2002,  PG-13)
484
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
485
Daredevil 2003,  PG-13)
486
Queen of the Damned 2002,  R)
487
Meet the Parents 2000,  PG-13)
488
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
489
9 1/2 Weeks 1986,  R)
490
Legally Blonde 2001,  PG-13)
491
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
492
Perfect Stranger 2007,  R)
493
Happy Feet 2006,  PG)
494
Frįgiles (Fragile) 2005,  PG-13)
495
Big Momma's House 2000,  PG-13)
496
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
497
The Breed 2001,  R)
498
Cars 2006,  G)
499
Casino Royale 2006,  PG-13)
500
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
501
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
502
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
503
The Marine 2006,  PG-13)
504
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
505
Nanny McPhee 2006,  PG)
506
Poseidon 2006,  PG-13)
507
Underworld 2003,  R)
508
Underworld: Evolution 2006,  R)
509
Wilderness 2006,  R)
510
Wilderness 2006,  R)
511
Aeon Flux 2005,  PG-13)
512
Chicken Little 2005,  G)
513
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
514
Constantine 2005,  R)
515
Doom 2005,  R)
516
Elektra 2005,  PG-13)
517
Flightplan 2005,  PG-13)
518
The Fog 2005,  PG-13)
519
Four Brothers 2005,  R)
520
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
521
Hitch 2005,  PG-13)
522
Hostage 2005,  R)
523
Into the Blue 2005,  PG-13)
524
Wild Orchid 2: Two Shades of Blue 1992,  R)
525
The Jacket 2005,  R)
526
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
527
Until Death 2007,  R)
528
Saving Private Ryan 1998,  R)
529
The Departed 2006,  R)
530
Unaccompanied Minors 2006,  PG)
531
Ghost Rider 2007,  PG-13)
532
Seraphim Falls 2006,  R)
533
300 2007,  R)
534
Giulietta degli Spiriti (Juliet of the Spirits) 1965,  Unrated)
535
A Fish Called Wanda 1988,  R)
536
The Oh in Ohio 2006,  R)
537
View from the Top 2002,  PG-13)
538
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
539
Slackers 2002,  R)
540
Sideways 2004,  R)
541
Sliding Doors 1998,  PG-13)
542
Office Space 1999,  R)
543
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
544
The Last Kiss 2006,  R)
545
She's the Man 2006,  PG-13)
546
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
547
Belle Epoque (The Age of Beauty) 1992,  R)
548
Encino Man 1992,  PG)
549
The Big Hit 1998,  R)
550
WaSanGo (Volcano High) 2002,  PG-13)
551
American Outlaws 2001,  PG-13)
552
Quo Vadis 1951,  Unrated)
553
Quo Vadis 2002,  Unrated)
554
I Love You (Volim Te) 2007,  Unrated)
555
Mad Love 1935,  Unrated)
556
Mad Love (Juana la Loca) 2001,  R)
557
Mad Love 1995,  PG-13)
558
One Night With the King 2006,  PG)
559
Dangerous Beauty 1998,  R)
560
National Lampoon's Dorm Daze 2 2006,  R)
561
American Psycho 2000,  R)
562
American Psycho II: All American Girl 2002,  R)
563
Gyeolhoneun michinjishida (Marriage Is a Crazy Thing) 2002,  Unrated)
564
Noksaek uija (Green Chair) 2005,  Unrated)
565
The Good Wife 1986,  R)
566
Chocolat 2000,  PG-13)
567
The Little Rascals 1994,  PG)
568
The Adventures of Pluto Nash 2002,  PG-13)
569
Just Married 2003,  PG-13)
570
Uptown Girls 2003,  PG-13)
571
Sin City 2005,  R)
572
Attack of the 50 Foot Woman 1993,  R)
573
Paid in Full 2002,  R)
574
Harsh Times 2006,  R)
575
Attack Force 2006,  R)
576
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
577
Night at the Museum 2006,  PG)
578
Nacho Libre 2006,  PG)
579
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
580
Scoop 2006,  PG-13)
581
High School Musical 2006,  G)
582
Hanging Up 2000,  PG-13)
583
Blood Diamond 2006,  R)
584
The Guardian 2006,  PG-13)
585
The Guardian 1990,  R)
586
Eragon 2006,  PG)
587
Babel 2006,  R)
588
The Nativity Story 2006,  PG)
589
The Sweetest Thing 2002,  R)
590
Tears of the Sun 2003,  R)
591
The Touch 2003,  PG-13)
592
In the Cut 2003,  R)
593
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
594
Orange County 2002,  PG-13)
595
School of Rock 2003,  PG-13)
596
Shallow Hal 2001,  PG-13)
597
Blood Work 2002,  R)
598
Minority Report 2002,  PG-13)
599
Trapped 2002,  R)
600
Road Trip 2000,  R)
601
Mercy 1995,  R)
602
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
603
Get Over It 2001,  PG-13)
604
Josie and the Pussycats 2001,  PG-13)
605
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
606
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
607
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
608
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
609
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
610
So Close 2003,  R)
611
Possession 2002,  R)
612
Cleopatra 1963,  G)
613
Cleopatra 1999,  Unrated)
614
The Green Mile 1999,  R)
615
Godzilla 1998,  PG-13)
616
Deep Impact 1998,  PG-13)
617
Scream 1996,  R)
618
Scream 2 1997,  R)
619
Scream 3 2000,  R)
620
Stag 1997,  R)
621
Mrs. Winterbourne 1996,  PG-13)
622
The Adventures of Pinocchio 1996,  G)
623
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
624
Sabrina 1995,  PG)
625
Sabrina 1954,  Unrated)
626
Love Affair 1994,  PG-13)
627
Love Affair 1939,  Unrated)
628
Wild Orchid 1990,  R)
629
Meridian: Kiss of the Beast 1990,  R)
630
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
631
TMNT 2007,  PG)
632
Joe Versus the Volcano 1990,  PG)
633
The Vanishing 1993,  R)
634
Cruel Intentions 1999,  R)
635
Cruel Intentions 2 2000,  R)
636
Cruel Intentions 3 2004,  R)
637
The Fountain 2006,  PG-13)
638
Three Coins in the Fountain 1954,  Unrated)
639
The Prestige 2006,  PG-13)
640
Turistas (Paradise Lost) 2006,  R)
641
Not Another Teen Movie 2001,  R)
642
The Animal 2001,  PG-13)
643
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
644
Agent Cody Banks 2003,  PG)
645
Battlefield Earth 2000,  PG-13)
646
Henry & June 1990,  NC-17)
647
Frankie & Johnny 1991,  R)
648
Carmen 2003,  Unrated)
649
Poltergeist 1982,  PG)
650
Sahara 2005,  PG-13)
651
Renaissance 2006,  R)
652
The Man in the Iron Mask 1977,  R)
653
Sense and Sensibility 1995,  PG)
654
Extreme Measures 1996,  R)
655
Sirens 1994,  R)
656
Nine Months 1995,  PG-13)
657
The First Wives Club 1996,  PG)
658
Blast from the Past 1999,  PG-13)
659
Chariots of Fire 1981,  PG)
660
Robocop - Prime Directives - Meltdown 2000,  R)
661
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
662
Home Fries 1998,  PG-13)
663
Doppelganger: The Evil Within 1993,  R)
664
Premonition 2007,  PG-13)
665
A Time to Kill 1996,  R)
666
The Gods Must Be Crazy 1981,  PG)
667
Hudson Hawk 1991,  R)
668
Hope Floats 1998,  PG-13)
669
Forces of Nature 1999,  PG-13)
670
The Net 1995,  PG-13)
671
City of Angels 1998,  PG-13)
672
A Prelude to a Kiss 1992,  PG-13)
673
Addicted to Love 1997,  R)
674
D.O.A. 1988,  R)
675
When Harry Met Sally 1989,  R)
676
Amityville 3-D 1983,  PG)
677
The Last Samurai 2003,  R)
678
War of the Worlds 2005,  PG-13)
679
Legend 1986,  PG)
680
Far and Away 1992,  PG-13)
681
Days of Thunder 1990,  PG-13)
682
Eyes Wide Shut 1999,  R)
683
Born on the Fourth of July 1989,  R)
684
Vanilla Sky 2001,  R)
685
Cocktail 1988,  R)
686
A Few Good Men 1992,  R)
687
Risky Business 1983,  R)
688
Big 1988,  PG)
689
Philadelphia 1993,  PG-13)
690
The Bonfire of the Vanities 1990,  R)
691
The Terminal 2004,  PG-13)
692
Toy Story 3 2010,  G)
693
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
694
Apollo 13 1995,  PG)
695
Little Nicky 2000,  PG-13)
696
Big Daddy 1999,  PG-13)
697
The Family Man 2000,  PG-13)
698
It Could Happen to You 1994,  PG)
699
National Treasure 2004,  PG)
700
Bringing Out the Dead 1999,  R)
701
The Seventh Sign 1988,  R)
702
The Juror 1996,  R)
703
St. Elmo's Fire 1985,  PG-13)
704
If These Walls Could Talk 1996,  R)
705
The Omen 2006,  R)
706
Working Girl 1988,  R)
707
The Blair Witch Project 1999,  R)
708
Legionnaire 1999,  R)
709
Nowhere to Run 2003,  R)
710
Sudden Death 1995,  R)
711
Cyborg 1989,  R)
712
Hard Target 1993,  R)
713
Knock Off 1998,  R)
714
Double Team 1997,  R)
715
Universal Soldier 1992,  R)
716
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
717
Kickboxer 1989,  R)
718
Replicant 2001,  R)
719
The Order 2002,  R)
720
Derailed 2002,  R)
721
No Retreat, No Surrender 1986,  PG)
722
Death Warrant 1990,  R)
723
Desert Heat (Inferno) 1998,  R)
724
Lionheart (Wrong Bet) (A.W.O.L.: Absent Without Leave) 1990,  R)
725
Black Eagle 1988,  R)
726
Bloodsport 1986,  R)
727
Street Fighter 1994,  PG-13)
728
Timecop 1994,  R)
729
Evita 1996,  PG)
730
Spy Kids 2001,  PG)
731
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
732
Crazy in Alabama 1999,  PG-13)
733
Never Talk to Strangers 1995,  R)
734
Collateral Damage 2002,  R)
735
Junior 1994,  PG-13)
736
Red Heat 1988,  R)
737
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
738
Jingle All the Way 1996,  PG)
739
Red Sonja 1985,  PG-13)
740
Last Action Hero 1993,  PG-13)
741
The Story of Us 1999,  R)
742
Little Children 2006,  R)
743
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
744
Color of Night 1994,  R)
745
Commando 1985,  R)
746
The Jackal 1997,  R)
747
The Whole Nine Yards 2000,  R)
748
Mercury Rising 1998,  R)
749
The Siege 1998,  R)
750
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
751
Hart's War 2002,  R)
752
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
753
The Fifth Element 1997,  PG-13)
754
Pulp Fiction 1994,  R)
755
First Daughter 2004,  PG)
756
Forever Young 1992,  PG)
757
Firelight 1997,  R)
758
Anna Karenina 1997,  PG-13)
759
Anna and the King 1999,  PG-13)
760
Miss Potter 2006,  PG)
761
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
762
Sommersby 1993,  PG-13)
763
Tin Cup 1996,  R)
764
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
765
America's Sweethearts 2001,  PG-13)
766
My Girl 2 1994,  PG)
767
Bewitched 2005,  PG-13)
768
Married to the Mob 1988,  R)
769
The Family Stone 2005,  PG-13)
770
Lorenzo's Oil 1992,  PG-13)
771
Untamed Heart 1993,  PG-13)
772
Stealing Beauty 1996,  R)
773
Failure to Launch 2006,  PG-13)
774
There's Something About Mary 1998,  R)
775
Happy Together (Chun gwong cha sit) 1997,  Unrated)
776
All Ladies Do It 1992,  Unrated)
777
Zapped! 1982,  R)
778
High School Musical 2 2007,  G)
779
Hairspray 2007,  PG)
780
Zapped Again! 1993,  R)
781
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
782
Jersey Girl 2004,  PG-13)
783
The Bachelor 1999,  PG-13)
784
Shall We Dance 2004,  PG-13)
785
Finding Neverland 2004,  PG)
786
Bugsy 1991,  R)
787
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
788
Robin and Marian 1976,  PG)
789
Bliss 1997,  R)
790
8mm 2 2005,  R)
791
Un Chant D'Amour (A Song of Love) 1950,  Unrated)
792
The Crucible 1996,  PG-13)
793
Bedazzled 1968,  PG-13)
794
Bedazzled 2000,  PG-13)
795
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
796
Beauty and the Beast: A Latter-Day Tale 2006,  PG)
797
Who's That Girl? 1987,  PG)
798
2 Days in Paris 2007,  R)
799
Carmen (Bizet's Carmen ) 1984,  PG)
800
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
801
The Postman 1997,  PG-13)
802
Walk the Line 2005,  PG-13)
803
The Red Violin (Le violon rouge) 1998,  R)
804
The Borrowers 1998,  PG)
805
Transformers 2007,  PG-13)
806
Chicago Massacre: Richard Speck 2007,  R)
807
Bordertown 2007,  R)
808
Melissa P. 2005,  Unrated)
809
Grande École 2003,  Unrated)
810
Play It to the Bone 2000,  R)
811
Battle in Heaven (Batalla en el cielo) 2005,  Unrated)
812
The Notorious Bettie Page 2005,  R)
813
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
814
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
815
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
816
The Quest 1996,  PG-13)
817
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
818
Bratz: The Movie 2007,  PG)
819
Haunted 1995,  R)
820
Steel Magnolias 1989,  PG)
821
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) 1990,  PG-13)
822
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
823
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
824
Mr. Canton and Lady Rose (Ji ji) (Miracles) (Black Dragon) 1989,  PG-13)
825
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
826
Jackie Chan's Project A2 ('A' gai wak juk jap) (Project A, Part II) 1987,  PG-13)
827
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
828
Crime Story (Zhong an zu) (New Police Story) (Police Dragon) 1993,  R)
829
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
830
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
831
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood) 2006,  Unrated)
832
Heart of Dragon (Long de xin) (The First Mission) 1985,  R)
833
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983,  PG-13)
834
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
835
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992,  PG-13)
836
Rumble in the Bronx 1996,  R)
837
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
838
The Protector 1985,  R)
839
Snake in the Eagle's Shadow (Se ying diu sau) (Eagle's Shadow) 1978,  PG)
840
Rumble in Hong Kong (Nu jing cha) (The Heroine) 1973,  PG-13)
841
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
842
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
843
Supercop 2 (Chao ji ji hua) (Police Story 3: Supercop 2) 1993,  R)
844
Gorgeous (Boh lee chun) 1999,  PG-13)
845
The Myth (San wa) 2005,  PG-13)
846
The Twins Effect 2 (Chin gei bin 2: Fa dou daai jin) 2004,  Unrated)
847
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing) 1994,  R)
848
The One 2001,  PG-13)
849
Free Willy 1993,  PG)
850
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
851
Black Mask 1997,  R)
852
The Game 1997,  R)
853
Frankenstein 1931,  Unrated)
854
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
855
The Prince of Egypt 1998,  PG)
856
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
857
Scooby-Doo 2002,  PG)
858
Dead Calm 1989,  R)
859
Birthday Girl 2001,  R)
860
The Silence of the Lambs 1991,  R)
861
Thumbelina 1994,  G)
862
The Accused 1988,  R)
863
The Fog 1980,  R)
864
Enemy of the State 1998,  R)
865
Dracula 2000 2000,  R)
866
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) ,  G)
867
Field of Dreams 1989,  PG)
868
The Untouchables 1987,  R)
869
The Beach 2000,  R)
870
Purgatory House 2004,  R)
871
Dragnet 1987,  PG-13)
872
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
873
Lassie 1994,  PG)
874
Slow Burn 1986,  R)
875
Blow 2001,  R)
876
Ed Wood 1994,  R)
877
From Hell 2001,  R)
878
The Astronaut's Wife 1999,  R)
879
Platoon 1986,  R)
880
Saturday Night Fever 1977,  R)
881
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
882
Look Who's Talking Now 1990,  PG-13)
883
Staying Alive 1983,  PG)
884
Blow Out 1981,  R)
885
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
886
Primary Colors 1998,  R)
887
The Italian Job 1969,  PG)
888
Quicksand 2001,  R)
889
The Cell 2000,  R)
890
Antz 1998,  PG)
891
Die Another Day 2002,  PG-13)
892
Free Willy 3: The Rescue 1997,  PG)
893
Evil Dead 2 1987,  R)
894
The Amityville Curse 1990,  R)
895
Thelma & Louise 1991,  R)
896
Dead Man Walking 1995,  R)
897
Rugrats in Paris - The Movie 2000,  G)
898
Little Women 1994,  PG)
899
Fright Night 1985,  R)
900
Child's Play 1988,  R)
901
Last Man Standing 1996,  R)
902
Unbreakable 2000,  PG-13)
903
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
904
Thirteen Days 2000,  PG-13)
905
American Ninja 1985,  R)
906
American Ninja 4 - The Annihilation 1990,  R)
907
River of Death 1990,  R)
908
American Ninja 2: The Confrontation 1987,  R)
909
Hoffa 1992,  R)
910
King Solomon's Mines 2004,  Unrated)
911
Desperately Seeking Susan 1985,  PG-13)
912
A View to a Kill 1985,  PG)
913
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
914
Wedding Crashers 2005,  R)
915
Money Talks 1997,  R)
916
Lilo & Stitch 2003,  G)
917
Head of State 2003,  PG-13)
918
Raiders of the Lost Ark: The Adaptation 2004,  Unrated)
919
Judge Dredd 1995,  R)
920
The Exorcist 1973,  R)
921
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
922
Repossessed 1990,  PG-13)
923
Red Heat 1985,  R)
924
Hellboy 2004,  PG-13)
925
Children of the Corn 1984,  R)
926
Dante's Peak 1997,  PG-13)
927
Alice in Wonderland 1985,  Unrated)
928
Ali 2001,  R)
929
Wild Wild West 1999,  PG-13)
930
Highlander 1986,  R)
931
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991,  R)
932
Fortress 2: Re-entry 1999,  R)
933
Highlander - Endgame 2000,  R)
934
Dr. No 1962,  PG)
935
From Russia With Love 1963,  PG)
936
You Only Live Twice 1967,  PG)
937
Hitched 2001,  Unrated)
938
I Am Sam 2001,  PG-13)
939
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
940
Rising Sun 1993,  R)
941
A Good Man in Africa 1993,  R)
942
Never Say Never Again 1983,  PG)
943
Murder on the Orient Express 1974,  PG)
944
Thunderball 1965,  PG)
945
Dragonheart 1986,  PG-13)
946
Entrapment 1999,  PG-13)
947
The Avengers 1998,  PG-13)
948
Goldfinger 1964,  PG)
949
The Next Man 1976,  R)
950
Passenger 57 1992,  R)
951
The Art of War 2000,  R)
952
The Detonator 2006,  R)
953
Drop Zone 1994,  R)
954
Lightning Jack 1994,  PG-13)
955
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
956
Gladiator 1992,  R)
957
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
958
Rat Race 2001,  PG-13)
959
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
960
Doc Hollywood 1991,  PG-13)
961
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
962
Casualties of War 1989,  R)
963
Fantastic Four 2005,  PG-13)
964
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
965
Honey 2003,  PG-13)
966
Idle Hands 1999,  R)
967
Footloose 1984,  PG)
968
Son of the Mask 2005,  PG)
969
The Gods Must Be Crazy II 1990,  PG)
970
Virus 1999,  R)
971
Casper Meets Wendy 1998,  PG)
972
Chain Reaction 1996,  PG-13)
973
Child's Play 3 1991,  R)
974
The Crow 1994,  R)
975
Showdown in Little Tokyo 1991,  R)
976
Hulk 2003,  PG-13)
977
Collateral 2004,  R)
978
The Outsiders 1983,  PG)
979
King of New York 1990,  R)
980
John Q 2001,  PG-13)
981
License to Drive 1988,  PG-13)
982
The River Wild 1994,  PG-13)
983
Friday the 13th 1980,  R)
984
Flatliners 1990,  R)
985
Presumed Innocent 1990,  R)
986
Mouse Hunt (Mousehunt) 1997,  PG)
987
Disturbia 2007,  PG-13)
988
The Reaping 2007,  R)
989
1408 2007,  PG-13)
990
Dead Silence 2006,  R)
991
Captivity 2007,  R)
992
Wild Hogs 2007,  PG-13)
993
Mr. Brooks 2007,  R)
994
Firehouse Dog 2007,  PG)
995
Hero (Accidental Hero) 1992,  PG-13)
996
Brokeback Mountain 2005,  R)
997
Bandidas 2006,  PG-13)
998
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
999
Atonement 2007,  R)
1000
The Brave One 2007,  R)
1001
Foliage 2004,  Unrated)
1002
Zui hao de shi guang (Three Times) 2005,  Unrated)
1003
Ripley Under Ground 2005,  Unrated)
1004
The Zombie Diaries 2006,  R)
1005
Shoot 'Em Up 2007,  R)
1006
BloodRayne II: Deliverance 2007,  R)
1007
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
1008
Rise of the Footsoldier 2007,  R)
1009
Shrooms 2007,  Unrated)
1010
War (Rogue Assassin) 2007,  R)
1011
Shiri 1999,  R)
1012
Highlander: The Source 2006,  R)
1013
Halloween 2007,  R)
1014
The Brothers Solomon 2007,  R)
1015
Skinwalkers 2007,  PG-13)
1016
Hannibal 2001,  R)
1017
Hannibal Rising 2007,  R)
1018
Beyond The Clouds (Al di lą delle nuvole) 1995,  Unrated)
1019
My Nights are More Beautiful Than your Days 1989,  Unrated)
1020
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus 2006,  R)
1021
La Bźte (The Beast) 1975,  NC-17)
1022
Gwendoline 1984,  R)
1023
Trasgredire (Cheeky) (Transgressions) 2000,  Unrated)
1024
Mighty Aphrodite 1995,  R)
1025
Les Amants du Pont-Neuf (The Lovers on the Bridge) 1991,  R)
1026
Įtame! (Tie Me Up! Tie Me Down!) 1990,  NC-17)
1027
Le Boucher 1971,  R)
1028
The Crying Game 1992,  R)
1029
Crying Ladies 2003,  Unrated)
1030
Boogie Nights 1997,  R)
1031
Nikita (La Femme Nikita) 1990,  R)
1032
Baise-Moi 2000,  Unrated)
1033
Anne Frank: The Whole Story 2001,  Unrated)
1034
Christine 1983,  R)
1035
Eumranseosaeng, (Forbidden Quest) 2006,  Unrated)
1036
In the Realm of the Senses 2009,  NC-17)
1037
Jade 1995,  R)
1038
Saekjeuk shigong (Sex Is Zero) 2002,  Unrated)
1039
Marquise 1997,  Unrated)
1040
Liao zhai yan tan (Erotic Ghost Story) 1987,  Unrated)
1041
La Boum 2 1982,  Unrated)
1042
Belphégor - Le fantōme du Louvre (Belphegor, Phantom of the Louvre) (Belphecor: Curse of the Mummy) 2001,  Unrated)
1043
La Boum (The Party) (Ready for Love) 1981,  PG)
1044
Anthony Zimmer 2005,  Unrated)
1045
Prey 2007,  R)
1046
Let's Go To Prison 2006,  R)
1047
Plata quemada (Burnt Money) 2000,  R)
1048
Nid de Guźpes (The Nest) 2002,  R)
1049
The Wild Geese 1978,  R)
1050
A Clockwork Orange 1971,  R)
1051
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) 2003,  R)
1052
Simon Says 2006,  R)
1053
Evan Almighty 2007,  PG)
1054
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
1055
I Spy 2002,  PG-13)
1056
Barbie of Swan Lake 2003,  G)
1057
Barbie as Rapunzel 2002,  Unrated)
1058
Barbie in The Nutcracker 2001,  Unrated)
1059
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
1060
Shrek 4-D (Shrek 3-D) 2003,  Unrated)
1061
Beverly Hills Cop 1984,  R)
1062
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
1063
Ganito kami noon, paano kayo ngayon 1981,  Unrated)
1064
'Merika (Amerika) 1984,  Unrated)
1065
Himala 1983,  Unrated)
1066
Three Years Without God (Tatlong taong walang Diyos) (Three Godless Years) 1976,  Unrated)
1067
Once a Moth (Minsa'y isang gamugamo) 1977,  Unrated)
1068
Gloria 1999,  R)
1069
King Solomon's Mines 1985,  PG-13)
1070
Diabolique 1996,  R)
1071
Anak (The Child) 2001,  Unrated)
1072
Bata, bata... Paano ka ginawa? (Lea's Story) 1998,  Unrated)
1073
Burlesk Queen 1977,  Unrated)
1074
Kisapmata (In Just The Wink of an Eye) 1982,  Unrated)
1075
Bridal Shower 2004,  Unrated)
1076
The Three Musketeers 1973,  PG)
1077
Batang PX (Phil-American Boy) 1997,  Unrated)
1078
Till I Met You 2006,  Unrated)
1079
Maruja 1996,  Unrated)
1080
Robin Hood 1991,  Unrated)
1081
Robin Hood 1922,  Unrated)
1082
Fallen (Paano kita libigin) ,  Unrated)
1083
Hear No Evil 1993,  R)
1084
Father of the Bride 1991,  PG)
1085
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
1086
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
1087
The Mighty Ducks 1992,  PG)
1088
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
1089
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)
1090
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
1091
Aliens 1986,  R)
1092
The Bone Collector 1999,  R)
1093
License to Kill 1984,  PG-13)
1094
Death Wish 1974,  R)
1095
Death Wish 2 1982,  R)
1096
The Godfather 1972,  R)
1097
Superman II: The Richard Donner Cut 2006,  PG)
1098
The Godfather, Part II 1974,  R)
1099
The Godfather, Part III 1990,  R)
1100
Hook 1991,  PG)
1101
Girl, Interrupted 1999,  R)
1102
Hollow Man II 2006,  R)
1103
Only You 1992,  PG-13)
1104
City After Dark (Manila by Night) 1981,  Unrated)
1105
Leaving Las Vegas 1995,  R)
1106
Captain Corelli's Mandolin 2001,  R)
1107
Kapitan (Dugo ng birhen), El 1999,  Unrated)
1108
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
1109
For Roseanna (Roseanna's Grave)(For the Love of Roseanna) 1997,  PG-13)
1110
Jaws 1975,  PG)
1111
Always 1989,  PG)
1112
Detonator (Death Train) 1993,  R)
1113
The Thomas Crown Affair 1999,  R)
1114
What Women Want 2000,  PG-13)
1115
'The Simpsons': America's First Family 2000,  Unrated)
1116
Brenda Starr 1989,  PG)
1117
Princess Caraboo 1994,  PG)
1118
Paradise 1982,  R)
1119
Gremlins 1984,  PG)
1120
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
1121
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
1122
The Cable Guy 1996,  PG-13)
1123
The Truman Show 1998,  PG)
1124
Liar Liar 1997,  PG-13)
1125
The Number 23 2007,  R)
1126
Sesame Street - Kids' Favorite Songs 2005,  Unrated)
1127
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
1128
Troy 2004,  R)
1129
The Hunchback of Notre Dame 1996,  G)
1130
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
1131
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
1132
Dirty Harry 1971,  R)
1133
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
1134
JFK 1992,  R)
1135
Leroy & Stitch 2006,  G)
1136
Lake Placid 1999,  R)
1137
The Accidental Tourist 1988,  PG)
1138
Independence Day 1996,  PG-13)
1139
Speed 1984,  Unrated)
1140
Frailty 2002,  R)
1141
Baby's Day Out 1994,  PG)
1142
Titanic 1996,  PG-13)
1143
The Adventures of Tom Thumb & Thumbelina 2002,  G)
1144
Lassie 2005,  PG)
1145
The Fan 1981,  R)
1146
The Prince and Me 2004,  PG)
1147
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
1148
The Devil's Own 1997,  R)
1149
Hamlet 2000,  R)
1150
The End of the Affair 1999,  R)
1151
Red Dragon 2002,  R)
1152
Dinosaur 2000,  PG)
1153
Cool World 1992,  PG-13)
1154
Les Miserables 1998,  PG-13)
1155
The Haunting 1999,  PG-13)
1156
Bloodrayne 2006,  R)
1157
Madagascar 2005,  PG)
1158
Along Came Polly 2004,  PG-13)
1159
Benny & Joon 1993,  PG)
1160
Romeo & Juliet 1979,  Unrated)
1161
La Bamba 1987,  PG-13)
1162
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
1163
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
1164
Ultraviolet 2006,  PG-13)
1165
Gymkata 1985,  R)
1166
Animal 2006,  Unrated)
1167
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
1168
Brokedown Palace 1999,  PG-13)
1169
The Firm 1988,  Unrated)
1170
Bloodlines 2004,  Unrated)
1171
Bloodlines 2007,  Unrated)
1172
The Glass House 2001,  PG-13)
1173
Hercules 2005,  Unrated)
1174
Mary Shelley's Frankenstein 1994,  R)
1175
Hamlet 1996,  PG-13)
1176
Othello 1995,  R)
1177
In Hell 2003,  R)
1178
Levottomat (Restless) 2000,  Unrated)
1179
Minä ja Morrison (Levottomat 2) 2002,  Unrated)
1180
Levottomat 3 (Addiction) 2004,  Unrated)
1181
Vice Academy (Vicebusters) 1988,  R)
1182
Vice Academy Part 2 1990,  R)
1183
Vice Academy Part 3 1991,  R)
1184
Promised Land 2004,  Unrated)
1185
Pola X 1999,  Unrated)
1186
Caligula 1979,  R)
1187
Holy Smoke! 1999,  R)
1188
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
1189
Kimyō na sākasu (Strange Circus) 2005,  Unrated)
1190
American Beauty 1999,  R)
1191
Moises Padilla Story 1961,  Unrated)
1192
Robin Hood 1973,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments