My Favorite Movies


  karen0528us's Rating My Rating
1
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
Love this movie..own it.
2
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
Love and own it now.
3
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
Really entertaining I thought..will own it.
4
Eragon 2006,  PG)
Eragon
I rank this movie way up there with Lord of the rings ...I really like it alot.
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Woot Woot...own it
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Oh yeah!!!.....own it
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Dare I say...own it.
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
They just keep getting better.....own it.
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
seen it...I'm A Harry Potter freak!!!!.....will own it.
The best yet...frigging awesome...truely
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
love it....own it
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Love it.....own it
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Love this one alot.....own it.
13
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
own it..........This movie was done so well...It could have actually happened...This is my all time favorite..love it.
14
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
own this one.....Great love story
15
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
Anything with music and dancing is alright with me...
16
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
What a cinderella story.
17
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
love it...own it
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
love it too..own it too
19
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
own it.....If you want to frigging cry watch this movie...
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Very gooood
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Cute as hell...own it.
22
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
Love the music in this movie.....own it.
23
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
Sleepless in Seattle
This is so kewl.....own it yes.
24
Straight Talk 1992,  PG)
Straight Talk
Another great love story...love it...own it
25
The Spiderwick Chronicles 2008,  PG)
The Spiderwick Chronicles
Another great fantasy movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments