Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  karatekid216's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
it was really good
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
6
Fathers' Day 1997,  PG-13)
7
Passed Away 1992,  PG-13)
8
Click 2006,  PG-13)
9
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
10
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
11
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
It was good
12
Spider-Man 2002,  PG-13)
13
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
14
Romeo and Juliet 1968,  PG)
Romeo and Juliet
loved Romeo and Juilet
15
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
it was ok
16
Pinocchio 1940,  G)
17
Peter Pan 1953,  G)
18
Bambi 1942,  G)
19
Bambi II 2006,  G)
20
Snow White 1996,  G)
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
22
Air Bud 1997,  PG)
23
Air Bud 2 - Golden Receiver 1998,  G)
24
Air Bud 3 - World Pup 2000,  G)
25
Air Bud 4 - Seventh Inning Fetch 2001,  G)
26
Air Bud 5 - Spikes Back 2003,  G)
27
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
28
Yours, Mine and Ours 1968,  Unrated)
29
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
30
Shrek 2001,  PG)
31
Shrek 2 2004,  PG)
32
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
I love it
33
Made of Honor 2008,  PG-13)
Made of Honor
Loved it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments