My Favorite Movies
| Kaochan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 2 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 4 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 10 |
Grease 1978, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 12 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004, Unrated) |
|
| 13 |
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 19 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |




















