Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Kanoly's Rating My Rating
1
Superman Returns 2006,  PG-13)
2
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
ok this is the best movie i have seen in a long time...perhaps ever!
3
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
def one of the best bond movies ever. now we know how bond became a double-O
4
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
i guess i have to type a review for this movie, but i mean come on it's the godfather! this movie is in a class on its own. there will never be a movie as good as this one. i give it a 9 outta 5
5
Sin City 2005,  R)
6
Hellboy 2004,  PG-13)
7
The Hunted 2003,  R)
8
Merlin 1998,  PG)
9
Kingdom of Heaven 2005,  R)
10
Constantine 2005,  R)
11
Identity 2003,  R)
12
Secret Window 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments