My Favorite Movies


  KAnnyspAssA's Rating My Rating
1
Night of the Demons II 1994,  R)
Night of the Demons II
trick or treat m. f.
2
The Descent 2005,  R)
The Descent
marvelous frienship when girls talks the girl talk no mention the bats inside
3
Hannibal Rising 2007,  R)
Hannibal Rising
strawberry flavor blood
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
i wanna know waht love is ..i want you to show me...
5
North Country 2005,  R)
North Country
this is why i waned to become a woma
6
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
great selfestime from the actresses, love it
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
drunken pirates are funnier than normal pirates because of rum, da
8
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
this film is fat technically talking lipsticks
9
The Pope of Greenwich Village 1984,  R)
The Pope of Greenwich Village
big buge eddie ..died?
10
Sweet Nothing 1995,  R)
Sweet Nothing
entertaiment depressin, flashy thug.
11
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
see that there's no regrets in love for ages, you and yar cigarette, drink milk!
12
Primeval 2007,  R)
Primeval
i am gonna wish and it's gonna come true
13
Kalifornia 1993,  R)
Kalifornia
this guy goes hundred per hr, hundred all the way
14
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
i started to think darkside since then a burned muscle wolverine
15
The Magdalene Sisters 2002,  R)
The Magdalene Sisters
"it might happen to you "
16
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
medium-rare
17
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
buy the ticket, take the ride
18
Identity 2003,  R)
Identity
identify how brutal your mind could go .
19
The Machinist 2003,  R)
The Machinist
woodsman kind of thing
20
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
but i really see evil in this one
21
State of Grace 1990,  R)
State of Grace
goodfellas
22
The Public Enemy 1931,  Unrated)
The Public Enemy
this guy is one of the first ganstas that is for sure
23
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
The Outlaw Josey Wales
and cowboy ghosts exists
24
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
good timing
25
The Woodsman 2004,  R)
The Woodsman
my home sweet homicide
26
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
don't interrupt
27
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
anthony yo sick
28
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
beautiful possesion of a gurl
29
May 2002,  R)
May
used to date this girl
30
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
i dont think they put up the franchise in jeopardy with that many villains
31
Helter Skelter 2004,  Unrated)
32
Red Eye 2005,  PG-13)
33
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
brad pitt is the shit here
34
Not Another Teen Movie 2001,  R)
Not Another Teen Movie
because of jaime pressly that sweet heart beatch
35
Tigerland 2000,  R)
Tigerland
stand up soldier!!!!!!!!!!!!!!!!!!
36
Donnie Brasco 1997,  R)
Donnie Brasco
i dont think they did understand each other but seeing them together was more than words to me for instants
37
Dead Man 1995,  R)
Dead Man
savin a time that just needed to be sold
38
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
funny stuff exposed and returned ether
39
To Catch a Thief 1955,  Unrated)
To Catch a Thief
happy valentine's day marlene
40
Waking the Dead 1999,  R)
Waking the Dead
jennifer yor better than all the other jennifers in holy 'round
41
Night of the Living Dead 1968,  R)
Night of the Living Dead
i walked with a zombie
42
Night of the Living Dead 1990,  R)
Night of the Living Dead
walk with a zombie
43
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
i thought that noone could possibly beat ted levine
44
Notes on a Scandal 2006,  R)
Notes on a Scandal
a dream come true and a man without a face
45
Prizzi's Honor 1985,  R)
Prizzi's Honor
i used to love her but i had to kill her
46
Little Children 2006,  R)
Little Children
another woodsman with bare hands offcourse
47
Abandon 2002,  PG-13)
Abandon
i abandoned ou b.! and missed ya at that time
48
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) 2006,  R)
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King)
jacky c. 3000
49
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
a feel good movie, very funny i picked up my stomach many times
50
Blood Simple 1984,  R)
Blood Simple
who's the detective here uh?!
51
Die Nacht der lebenden Loser (Night of the Living Dorks) 2005,  Unrated)
Die Nacht der lebenden Loser (Night of the Living Dorks)
g! its a good teen movie at last
52
Reservoir Dogs 1992,  R)
Reservoir Dogs
somerthingf yous mine a deaf back stabber bunch ofd guys turning cute ones?
53
Point Break 1991,  R)
Point Break
one hundred percent pure adrenaline ..in the ninety's
54
Dead Silence 2006,  R)
Dead Silence
in the vest smile ever from the basement to the old man
55
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
The Hills Have Eyes 2
panoramic view 'cuz leave ya with thet tenderness of more
56
The Zodiac 2005,  R)
The Zodiac
bastard killer on the loose
57
Zodiac 2007,  R)
Zodiac
still out there
58
Fargo 1996,  R)
59
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
dist(u)rbio
60
The Departed 2006,  R)
The Departed
scorcesse, the best of
61
Halloween 2007,  R)
Halloween
yo ...getta out of here! rob ain't no joke........michael rock me out whenl wore that kiss shirt beggining cinema, thankxxx for trust yor instics kny!.
62
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
i want you to love me
63
The 11th Hour 2007,  PG)
The 11th Hour
I know life sucks, but pick that paper up n stick it up yours
64
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
It shall repeat
65
The Poughkeepsie Tapes 2007,  R)
The Poughkeepsie Tapes
what do you care anyway!
66
American Gangster 2007,  R)
American Gangster
allright ganster
67
No Country for Old Men 2007,  R)
No Country for Old Men
interesting n' bad ass cool
68
Superbad 2007,  R)
Superbad
super stylish super at all

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments