My Favorite Movies
| kandegirl1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Ultimate Gift 2007, PG) |
|
| 2 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 3 |
Grease 1978, PG) |
|
| 4 |
Nine to Five (9 to 5) 1980, PG) |
|
| 5 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 6 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 7 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 9 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 12 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 17 |
Endless Love 1981, R) |
|
| 18 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 19 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Mommie Dearest 1981, PG) |



















