My Favorite Movies
| kamleo91's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Timeline 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 8 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 10 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Grease 1978, PG) |
|
| 12 |
Youngblood 1986, R) |
|
| 13 |
Stealth 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 15 |
Over the Top 1986, PG) |
|
| 16 |
Apollo 13 1995, PG) |
|
| 17 |
Mighty Joe Young 1998, PG) |
|
| 18 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 19 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 20 |
She's All That 1999, PG-13) |
|
| 21 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 22 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Looking for Alibrandi 2000, Unrated) |
|
| 24 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Blue Crush 2002, PG-13) |
|
| 26 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 27 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Six Days, Seven Nights 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Days of Thunder 1990, PG-13) |
|
| 30 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 31 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 32 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 33 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 34 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 35 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 36 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 37 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 38 |
Harry and the Hendersons 1987, PG) |
|
| 39 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 40 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 41 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 42 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 43 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 44 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 45 |
Drive Me Crazy 1999, PG-13) |
|
| 46 |
Speed 1994, R) |
|
| 47 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 48 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 49 |
The Lion King 1 1/2 2004, G) |
|
| 50 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 51 |
Transformers 2007, PG-13) |



















































