My Favorite Movies


  kalei21's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
3
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
See this movie if u like romance
7
Gladiator 2000,  R)
8
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
9
A Cinderella Story 2004,  PG)
10
Finding Nemo 2003,  G)
11
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
See this movie it is so funny
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
Braveheart 1995,  R)
14
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
I love this movie I want to see the second one too. I mean its a great movie for those who like to dance and sing and move their bodies. Go see it its the best u can watch.
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
17
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
18
There's Something About Mary 1998,  R)
19
Batman Begins 2005,  PG-13)
20
Men in Black II 2002,  PG-13)
21
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
22
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
24
The Notebook 2004,  PG-13)
25
Welcome Home Roscoe Jenkins 2008,  PG-13)
26
Push 2009,  PG-13)
Push
I never saw this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments