My Favorite Movies
| kakichess's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 2 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 3 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 4 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 5 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 6 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 7 |
Singin' in the Rain 1952, G) |
|
| 8 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 9 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 10 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 11 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 12 |
Peter Pan 1953, G) |
|
| 13 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 16 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 17 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Paris Je T'aime 2006, R) |
|
| 19 |
Curious George 2006, G) |



















